The Agony

Loď Kamina – 8. 7. 2019, Praha
Text: Luboš Hnát
Foto: Jana Uhrová
Publikováno: 11. 7. 2019

The Agony - zleva: Tereza Pšenčíková, Nikola Kandoussi, Kejtý Skjetý, Martina „Kajda“ Balcarová

The Agony – zleva: Tereza Pšenčíková, Nikola Kandoussi, Kejtý Skjetý, Martina „Kajda“ Balcarová

Koncerty v útrobách lodi Kamina, která kotví na levém břehu Vltavy, konkrétně na Smíchovské náplavce se konají již téměř tři čtvrtě roku. Za tu dobu zde hrála hezká řádka kapel. Zkraje července tady poprvé vystoupila ženská formace THE AGONY, která koncert pojala jako rozloučení s pražským publikem před nadcházející festivalovou sezónou.

Večer odpálila krátce po půl deváté pecka Shoot ze zatím poslední desky 689, která vyšla v roce 2018. Na ní navázala hitovka T.W.S., která je pro změnu jednou z nejstarších. Potvrdilo se, že The Agony mají oddané fanoušky, kteří na oba tyhle kousky začali okamžitě reagovat.

Koncerty  téhle ženské party byly vždy nabité obrovským množstvím energie, na Kamině to nebylo jinak. Obzvláště zpěvačky a kytaristky Nikoly Kandoussi bylo všude plno, navíc stihla hecovat publikum, které si její komunikaci užívalo a občas i spontánně odpovídalo. Od úplného začátku se tedy v podpalubí vytvořila bouřlivá atmosféra.

The Agony s publikem

The Agony s publikem

Kromě už známých písní jako jsou Dirty And Dangerous, a Give It To Me, které obě pocházejí z provotiny Dirty And Dangerous (2015). Zařadila kapela na setlist i méně známé skladby, které zatím na své vydání teprve čekají. Patří k nim lehce recesistický cover … Baby One More Time od princezny popu Britney Spears, či dvojice zbrusu nových písní: Merry Goes Around a I Should Have Seen It Comin‘. Jejich zařazení je nejlepším důkazem, že The Agony nespí na vavřínech a možná se brzy dočkáme i nové desky.  Kromě toho je na těchto písníčkách dobře patrný žánrový posun, už nejde pouze o čistý heavy rock, ale současná tvorba kapely je daleko pestřejší než v jejich začátcích.

Zařazení novinek logicky znamená, že některé skladby musí být ze setlistu vyřazeny. Kapelnice Nikola Kandoussi k tomu poznamenává:  „Vždycky hodně záleží na tom, kde hrajeme, pro jaký publikum – podle toho setlist skládáme. Tentokrát jsme vybraly ty nejlepší věci ze starší tvorby, co většinou na lidi nejlíp fungují, a doplnily jsme to nově napsanými písněmi“.

Nebývá moc obvyklé, že The Agony rozdělují své vystoupení na dvě poloviny, ale na lodi se to však stalo. První část ukončila starší Let’s Get Wasted, která plynule přešla do klasiky od Motörhead Ace Of Spades.

Do druhé části večera si skupina připravila pouze starší skladby, a tak jsme si mohli poslechnout například Impossible, Evil Angel, Radio Silence a mnohé další u posluchačů oblíbené kousky. Všechny u fanoušků vyvolávaly velké nadšení.

The Agony - zleva: Tereza Pšenčíková, Nikola Kandoussi, Kejtý Skjetý, Martina „Kajda“ Balcarová

The Agony – zleva: Tereza Pšenčíková, Nikola Kandoussi, Kejtý Skjetý, Martina „Kajda“ Balcarová

O skvělých instrumentálních schopnostech jednotlivých členek jsem toho už na Rockovém světě napsal hodně. Nyní se tedy omezím na konstatování, že se holky koncert od koncertu neustále zlepšují, a to je jedině dobře.

A jaký, že byl na Kamině tentokrát zvuk? Byl dobře čitelný, hlasitost byla také na zdejší prostor přiměřená. Mám jedinou malou výtku: v soundu bylo až příliš baskytary, neškodilo by ji trošku ubrat, aby jednotlivé nástroje byly více vyváženy.

Celkově šlo o velice vydařenou akci, která bavila nejen publikum, ale i samotnou kapelu. Co více si člověk na startu nového týdne může přát.

Celá fotogalerie: