Beth Hart

6. 11. 2017 – Fórum Karlín, Praha
Foto: Tomáš Rozkovec

Beth Hart

Beth Hart

Americká bluesová zpěvačka BETH HART se po třech letech vrátila do Prahy, aby propagovala své aktuální album „Fire on the Floor“ (2016). Tentokrát se její koncert odehrál v moderních prostorách téměř vyprodaného karlínského Fóra.

Protože si Beth Hart do Prahy nepřivezla žádnou předkapelu, objevila se již krátce po osmé hodině na pódiu. Mnohé to překvapilo, ale zdálo se, že příjemně. Každopádně zpěvačka hned od počátku dávala najevo, že je tady zejména pro svoje publikum. Už při první písni „I Love You More than You’ll Ever Know“ Beth sestoupila z pódia a celou skladbu odzpívala přímo mezi lidmi. Obzvláště pro ty, kteří v tu chvíli byli blízko ní, to byl silný moment. Již od úvodních tónů se halou nesl křišťálově čistý zvuk, kterému nebylo co vytknout po celý večer a navíc mu vévodil Bethin nádherný hlas. Ta ale dokázala, že není jen skvělá zpěvačka, ale také výborná pianistka a kytaristka. Na piano si zahrála například ve skladbě „Better Man“, kterou věnovala svému manželovi. U rodiny zůstala i s písní ze zmiňované desky „Fire on the Floor“ a ve skladbě „Love Is a Lie“ zavzpomínala na problematické vztahy svých rodičů. Beth Hart vystupuje s doprovodnou kapelou ve složení Bill Ransom (bicí), Jon Nichols (kytara) a Bob Marinelli (basa). To, že muzikanti spolu už pár let hrají, je na jejich souhře znát – celá kapela šlapala jako dobře namazaný stroj. V písničce „I’ll Take Care of You“ pak připomněla spolupráci s kytaristou Joe Bonamassou. A publikum bylo nadšené. Zpěvačka předváděla celou škálu svého hlasového rejstříku – v určitých chvílích zpívala chraplákem ostrým jako břitva, jindy hlas ztišila téměř do úplného šepotu. Koncert byl z převážné části k sezení, a zřejmě proto se v hale nevytvořila nijak zvlášť bouřlivá atmosféra. Ostatně k tomu nejspíš přispělo i to, že se celý pražský koncert nesl ve znamení křehčích písní. Na setlistu tak chyběly vypalovačky jako „Bang Bang Boom Boom“, na kterou se asi většina z nás těšila, když ale zazněla krásná „Mama This Once for You“, byli jsme dojati snad všichni. Po ní se už zpěvačka rozloučila a společně s kapelou opustila pódium. Při závěrečném přídavku začalo publikum přece jen vstávat a Beth Hart se tak zaslouženě dočkala ovací ve stoje.

Může nás těšit, že se Beth Hart 29. listopadu 2018 do Fóra Karlín vrátí. Budeme si tak moci společně dopřát další nezapomenutelný večer v podání famózní zpěvačky a její kapely.