Queen

O2 Aréna Praha – 17. 2. 2015

Foto: Jaromír ‚ZAJDA‘ Zajíček
Korektury: Tereza Kvášová

Pokaždé, když se rozkřikne, že v naší zemi bude k vidění legendární britská skupina Queen, jde bez nadsázky o významnou hudební událost, na kterou se těší fanoušci napříč několika generacemi. Nejinak tomu bylo také letos, kdy se tito velikáni v tuzemsku zastavili již potřetí. Při předchozích koncertech byla role frontmana svěřena zkušenému Paulu Rodgersovi. Na aktuálním světovém turné s kapelou vystupuje mladý Američan Adam Lambert, což je finalista soutěže American Idol. A podle mnohých jde o spojení mimořádně šťastné.

Queen - Adam Lambert

Finalistu soutěže American Idol Adama Lamberta angažovala skupina Queen

Lambert nejenže je stejný showman, jako byl Freddie, ale i hlasově Mercuryho v lecčems připomíná. Kdo by si tedy nechal ujít takové skladby jako „Another One Bites the Dust“, „I Want to Break Free“, „Somebody to Love“ a mnohé další. Queen jsou prostě kapelou, které se podařilo propojit rock s popem. A příslušníci obou jinak nesmiřitelných táborů jméno Queen do dnes chovají ve velké úctě. Každý koncert je již neodmyslitelně vygradován do velkého finále, které obstarává největší hit kapely, nesmrtelná „Bohemian Rhapsody“, při níž se do koncertu z obrazovky zapojí také samotný Freddie Mercury – v tu chvíli sálem bouří obrovské emoce a oči mnohých diváků jsou zality slzami.

Brian May a jeho "Red Special"

Brian May a jeho „Red Special“

Brian May, v pozadí Roger Tylor

Brian May, v pozadí Roger Tylor

V tradičním přídavku pak nemůže chybět megahit „We Are The Champions“ a na úplný závěr ještě instrumentální „God Save The Queen“. Atmosféru nedávného pražského koncertu na svých fotografiích zachytil Jaromír ‚ZAJDA‘ Zajíček.

Zpěvák Adam Lambert v typické Freddieho póze

Zpěvák Adam Lambert v typické Freddieho póze

Celá fotogalerie: