Michael Angelo Batio

16. 2. 2015 – Klub Česká 1, Kutná Hora
Text a foto: Václav A. Sýkora

Michael Angelo Batio

Vůbec první tuzemská zastávka kytarového čaroděje Michaela Angela Batia se tak trochu nečekaně uskutečnila v Kutné Hoře v klubu Česká 1. Kdo by čekal, že Michael Angelo Batio vystoupí zrovna tady a za pár korun…

Michael Angelo Batio

Každopádně to byl kytarový mazec, který hostům přinesl řádnou porci čistokrevný kytarový muziky. Koncert to byl asi docela utajený protože do klubu si ten večer našlo cestu odhadem tak čtyřicet! fanoušků rockové kytary. Publikum bylo složeno především z nemnoha fajnšmekrů z řad aktivních muzikantů, zejména pak kytaristů, a také podle všeho z několika ortodoxních „heavymetalových“ fandů. Slovo „heavymetalových“ píšu v uvozovkách, protože z mého pohledu byl pojem heavymetal v dobách největší slávy MAB o něčem jiném než teď. A to byl asi největší nedostatek jinak výborného večera. Myslím, že by se asi i samotný Joe Satriani zapotil, aby nasypal za večer posluchačům tolik not, co zde vybalil MAB… Ale vlastně co – čekala se sypačka a posluchač ji dostal měrou vrchovatou.

Michael Angelo Batio

Přesto vystoupení dle mého nesklouzlo k únavné kytarové onanii. Původně jsem tak trochu nedůvěřivě čekal večer plný cirkusových kejklí zručného kytaristy s rotující zrcadlovou double kytarou, ale byl jsem nakonec příjemně překvapen jak výběrem skladeb, tak sympatickým vystupováním hvězdy večera. Koncert trval téměř dvě hodiny během, kterých MAB vzdal poctu všem kytarovým hrdinům současnosti od Erica Claptona až po tragicky zesnulého kytaristu heavymetalové Pantery Dimbeaga Darella. Svou zatím poslední desku Intermezzo z roku 2013 připomněl MAB skladbou „8 Pillars of Steel“. K tomu ještě přidal dvě coververze od Deep Purple: „Burn“ a „Black Night“, která celý kytarový večer zakončila. Po vydařeném večeru Michael ochotně zapózoval se svými fanoušky.

Michael Angelo Batio s fanoušky

Celá fotogalerie