Simple Minds

Praha – Incheba Aréna – 28. 2. 2014
Foto: Mirek Valenta 

Muzika Skotských Simple Minds je hudba, kterou normálně neposlouchám a proto o této kapele, která brázdí světová pódia již téměř 40 let skoro nic nevím. Přesto jsem přijal pozvání na Pražský koncert, který se uskutečnil v rámci světového turné největších hitů této kapely.

Pražská Incheba Aréna byla  zaplněna ani ne z poloviny, což ve mě vyvolávalo mírné obavy ohledně atmosféry koncertu, který začal přesně na čas, úvodní písničkou byla, tak jako při jiných zastávkách tohoto turné, poměrně sympatická novinka „Broken Glass Park“, kterou kapela příjemně naladila sebe i publikum. Hned další písní byla pecka „Waterfront“a koncert tak už od začátku začal nabírat grády což publikum názežitě ocenilo. Přesně v duchu gradace koncertu, gradovala atmosféra v publiku, což rozptýlilo i moje původní obavy. Mě však koncert zcela nestrhával, neříkám, že to bylo špatné, nasazení kapely bylo perfektní. Kerr se co chvíli ocitl na kolenou či v jiné podivné poloze čímž náramně bavil publikum.

Simple Minds - Praha, Incheba Aréna - 28. 2.

Mně však vyhovuje více kytarovější zvuk, kterého jsem se od Simple Minds prostě dočkat nemohl. Přesto mě v první půli zaujala ještě písnička „Hypnotized“.První půlka koncertu trvala něco přes hodinu a pro kapely znalé publikum to byla lahůdka, já jsem však mohl říct, že se účastním sympatického koncertu s perfektním výkonem kapely, který mě ale zatím nijak nestrhnul.

Simple Minds - Praha, Incheba Aréna - 28. 2.

Po asi pátnácti minutové pauze, se kapela vrátila se stejným nasazením jako v první půli. Osobně mně potěšila výborná „She’s a River“. Následující „Someone Somewhere in Summertime“ ještě více podpořila všeobecné nadšení v publiku. Protože se jednalo o turné s největšími hity nemohly chybět věci jako: „This is Your Land“, „Love Song“, „See the Lights“ při které jsem okolo sebe registroval rozjařené tváře publika, neuvěřitelně skvěle se bavící. Poslední peckou základní části koncertu pak byla „Don’t You (Forget About Me)“ po níž kapela zmizela v zákulisí aby se za nedlouho vrátila aby zahrála ještě čtyři skladby z nichž „Alive and Kicking“ byla tou na kterou jsem celý večer čekal.

Simple Minds - Praha, Incheba Aréna - 28. 2.

Po koncertě jsem se ještě zastavil u stánku s merchandise kde mě zaujala nabídka flasdisku s MP3 z právě skončeného koncertu. To považuji za zajímavý a správný nápad jak by měly kapely zatraktivnit své koncerty.