Stromboli – výroční koncert

Jedna z nejzásadnějších kapel Československé potažmo České rockové historie skupina Stromboli oslaví 30té výročí svého založení. Na oslavu tohoto výročí odehrají Stromboli 4. prosince v pražské O2 exkluzivní vzpomínkový koncert ve své původní sestavě.

Kapelu založil v roce 1985 kytarista Michal Pavlíček a ke spolupráci přizval elitu České rockové scény. Za mikrofonem stála tehdy mladinká a již tenkrát mimořádně nadaná Bára Basiková, na bicí hrál Klaudius Kryšpín, na basu byl přizván Vladimír „Guma“ Kulhánek a na klávesové nástroje hrála Vendula Kašpárková. K názvu skupiny byl Michal Pavlíček inspirován knihou o sopkách, kterou v té době pročítal. „Analogie sopky mi přišla vhodná – výbušná extatická hudba s náladovými vlnami“, vzpomínal po letech slavný kytarista.

V roce 1987 vydala skupina legendární dvojalbum, na kterém se představuje dlouhá plejáda hostí včetně Michaela Kocába či Viléma Čoka. Nahrávka obsahuje takové kultovní písně jako „Ó hory, ó hory“, „Veliké lalulá“ nebo „Carmen“.

4. prosince se tedy můžeme těšit na Stromboli v původní sestavě, na všechny legendární hity kapely, zaznít by dokonce mělo i několik novinkových písní. Těšit se, ale také můžeme i na celou řadu významných hostí, kteří jsou s historií skupiny spjati.

Protože koncertně Stromboli nejsou příliš činní, bylo by škoda si tento výjimečný hudební zážitek nechat ujít.