Nová Růže – Comeback

V roce 1988 se sešli Vilém Čok a Ota Balage přizvali, aby ještě pod hlavičkou Vilém Čok a spol. natočili singl Televize/Sen. O něco později byli ke spolupráci přizváni ještě kytarista Petr Roškaňuk a bubeník František Hönig, vznikla tak skupina Nová Růže, kterou média označili za první Českou superskupinu.

Skupina byla ovlivněna různými styly včetně Punku, Rocku, Popu a doznívající Novou vlnou. Kapela byla tehdy charakteristická nezaměnitelným vokálem o, který se podělili Čok a Balage, kteří tak vystoupili ze stínu svých domovských skupin, Výběr resp. Tango. Strhující živá vystoupení s výbornými hráčskými výkony pak ještě dokreslovala výjimečnost této skupiny.

Za krátkou dobu své existence vydala skupina dvě alba: „Nová Růže“ (1990) a „Nová Růže’91“ (1991). Asi největšími hity se staly písně „Anděl fantazie“ a „Kariéra“, které obě vyšly na prvním albu.

Po dlouhých 22 letech se Nová Růže vrátí na koncertní pódia. Konkrétně se tak stane 18. 12. 2014 v Pražském klubu Roxy. „Shodli jsme se na tom, že jsme si dostatečně neužili naše dvě alba a je nám trochu líto, že jsme písničky nepředstavili publiku, kterému je dnes pod pětatřicet let,“ shrnuje Vilém Čok důvody, comebacku legendární skupiny.

Chcete-li si užít nezapomenutelnou atmosféru přelomu osmdesátých a devadesátých let, zažít excelentní muzikantské výkony špičkových hudebníků či poslechnout si dnes již legendární písničky této nezapomenutelné skupiny rozhodně si nenechte tuto výjimečnou událost ujít!