NASHVILLE PUSSY (USA) – Euro Tour 2019

22. 7. 2019 – Klub Vagon, Praha
Text: Zdeněk Stejskal
Foto: Archiv skupiny Nashville Pussy, plakát
Publikováno: 23. 6. 2019

NASHVILLE PUSSY je americká hard rocková skupiny z Atlanty, Georgia. Jejich osobitý hudební styl míchá různé vlivy od punku, boogie, psychobilly po jižanský rock. Většina textů se točí kolem klasických témat: Sex, drogy, chlastání, válčení a samozřejmě rock´n´roll.

Skupinu založil v roce 1997 v Kentucky kytarista cowpunkové kapely Nine Pound Hammer Blaine Cartwright, když jedním z důvodů kromě hry na kytaru bylo i vyzdvižení jeho hlasových schopností. Jádro skupiny tvoří manželský pár Blaine Cartwright a kytaristka Ruyter Suys, dopněná o bubeníka Jeremy Thompsona. Původní bubeník Adam Neal (též člen Nine Pound Hammer) záhy odešel k The Hookers. Původní zakládající členka – baskytaristka Corey Parks (mimochodem sestra známé hvězdy basketbalové NBA Cherokee Parkse) opustila skupinu zhruba měsíc po vydání druhého alba High As Hell.

Nashville Pussy

Nashville Pussy

Skupina, ač si udržuje částečně status undergroundu se brzy stává kultem po rockových klubech v Evropě, Austrálii, Japonsku a zbytku světa. Ruyter Suys byla nedávno nominována časopisem ELLE jako jedna z největších ženských kytaristek. Skupina také obdržela nominaci na cenu Grammy v kategorii „Nejlepší metalový výkon“ za jejich skladbu Fried Chicken And Coffee z jejich debutového alba Let Them Eat Pussy (1998). Nashville Pussy mají na svém kontě sedm studiových alb, jedno EP a 2 koncertní DVD.

Sestava:
Blaine Cartwright – zpěv, kytara
Ruyter Suys – kytara
Ben Thomas – bicí
Bonnie Buitrago – baskytara

Nashville Pussy

Nashville Pussy

 

Celý večer odstartují tuzemští DEAD DANIELS a každopádně je to kapela, na kterou se vyplatí kdykoli zajít I na jejich sólový koncert. Kapela vznikla v roce 2009 a v červnu 2010 vychází první EP Tady žije Jack. Roku 2011 nahrazuje Pavla K. na postu bubeníka Standa Šmeral (ex- Moped) V listopadu 2013 opouští kapelu kytarista Semír Murtinger a kapela pokračuje v tříčlenném složení (Wheeler, Gebler, Šmeral). Už v nové sestavě vypouštějí do světa nový singl obsahující dvě písně, Hemanethake Chehentaamo a poprvé anglicky zpívanou Show, která zabodovala i v hitparádě floridského rádia Classic Rock!

V březnu 2015 natočili ve studiu Hacienda debutové album Tomahowgh, v produkci Miloše Dodo Doležala, které vyšlo na jaře téhož roku pod hlavičkou společnosti Supraphon. V prosinci 2015 představili svůj první oficiální videoklip k písničce Hej Ty.

Album Tomahowgh obsadilo třetí příčku v čtenářské anketě „Album roku 2015“ časopisu Hard Musi Base. Pravidelně koncertují po celé ČR, mají za sebou i koncerty na Slovensku, Švýcarsku, nebo v Rakousku.

https://www.facebook.com/events/360637057997237/