Mike Tramp

Text: Zdeněk Stejskal
Foto: plakát, archiv Mika Trampa
Publikováno 22. 5. 2019

MIKE TRAMP – Acoustic Solo Tour 2019
(voice of WHITE LION & FREAK OF NATURE)
Support: Nasty Ratz

 

Dánský zpěvák, skladatel  a kytarista MIKE TRAMP, se nejvíce proslavil na přelomu 80-tých a 90-tých let v řadách své původní hard rockové formace White Lion. Po jejím rozpadu prakticky  na samém vrcholu tehdejší rockové scény, zakládá svou vlastní skupinu Freak Of Nature, se kterou se, na rozdíl od White Lion, kteří se vyznačovali svižnou melodickou písničkou a poutavou baladou, přiklání spíše k tvrdšímu soundu. Po natočení 3 alb,však skupinu rozpouští a věnuje se plně sólové dráze zhruba až do roku 2005, kdy se mu podaří oživit svůj původní band a koncertují po USA a Evropě až do roku 2008.

V roce 2009 vydává opět pod svým jménem zcela nový počin – album Mike Tramp & The Rock´N´Roll Circuz, přičemž si tento název vezme i jeho doprovodná kapela za svůj. O rok později skupina zaujme poctou předčasně zemřelému vokalistovy Black Sabbath Ronnie James Diovi – skladbou nazvanou „Hymn To Ronnie“.

Nejnovější album Mike Trampa vyšlo v dubnu 2011 pod názvem Stand Your Ground a mimo jiné obsahuje právě onu poctu R.J.D. anebo hitový singl Distance.

Ač je to s podivem, tak se Mike Tramp vrací do ČR teprve po třetí. Poprvé to bylo jediné vystoupení před sedmnácti lety ve zlínském klubu Golem, podruhé tady byl téměř deset let poté na dvou vystoupeních v Praze a Olomouci.

Tentokrát zahraje Mike Tramp  sólově hned čtyřikrát a bude se jednat o jedinečná akustická vystoupení. Zároveň přijíždí představit své zcela nové album Stray From The Flock, které vychází na začátku března a soudě podle pilotního singlu, se na něm umělec vrací ke své syrovější podobě, z dob svých začátků.

https://www.facebook.com/events/428817931212042/