DOOGIE WHITE (ex – Rainbow, MSG, Malmsteen), MetalCraft

Text: Zdeněk Stejskal
Foto: Plakát, archiv Doogieho Whitea
Video: Youtube
Publikováno: 1. 3. 2023

DOOGIE WHITE je bezpochyby jedním z nejrespektovanějších rockových zpěváků současnosti. V únoru 2023 startuje své evropské turné a je velkou hudební událostí, že jsme se stali jeho součástí.

Tento skotský rodák má na svém kontě pěknou řádku alb a množství spolupráce se skupinami jako Cornerstone, La Paz, Demon´s Eye, Tank nebo nejnověji Alcatrazz. Nejvíce se však zaryl do podvědomí fanoušků svou dlouhodobou spoluprací, ať už nahráváním alb či následných světových turné v řadách RAINBOW Ritchie Blackmora, skupině Yngwie Malmsteena a projektech zakládajícího člena Scorpions Michaela Schenkera.

Doogie White

Doogie White

Dá se předpokládat, že kromě vlastních skladeb, kterých má požehnaně, zazní během tohoto svátku rockové hudby i část repertoáru zmíněných ikon.www.doogiewhite.com

Celý večer otevírá osvědčená tuzemská metalová formace METALCRAFT, kterou můžete znát nejen z výborného alba Cannonball, ale také z mnoha odehraných koncertů ať sólových nebo např. předskakování legendám Loudness či Chrise Holmese z W.A.S.P.