Tereza Pšenčíková vydává debutový singl a klip Saturday For My Deer

Text: Tereza Pšenčíková
Foto: Jakub Štěpán
Video: Youtube

Tereza Pšenčíková

Tereza Pšenčíková

Kytaristka TEREZA PŠENČÍKOVÁ vydala 9. 11. svůj debutový singl a klip s názvem Saturday For My Deer. Instrumentální skladba je k poslechu na Spotify, Apple Music a dalších platformách. Klip lze shlédnout na Terezině YouTube kanálu.

Bývalá sólová kytaristka dívčí kapely The Agony s charakteristickým kytarovým zvukem a výrazným pódiovým projevem vydala instrumentální sólovou prvotinu.

„Skladba je čistokrevná kytarová onanie plná riffů, licků a kytarových stop“ směje se kytaristka, jejíž záliba v progresivním rocku je v singlu nepochybně znát.  „Inspirovala jsem se hlavně svým oblíbencem Jeffem Beckem, jak jeho výrazem, tak zvukem. Každý krok tvorby jsem provedla, jak nejlépe jsem uměla, a singl považuji za svůj dosud nejlepší hudební počin,“ pokračuje Tereza, která se kromě kytarových partů chopila i baskytary.

Na drum programmingu Tereza spolupracovala s producentem, kytaristou a baskytaristou Danem Frimlem, v jehož studiu The Barn se singl natáčel. Dan Friml se také se ujal produkce, mixu i masteringu.

V klipu se fanoušci mohou těšit na Terezu se zářivým tribal make-upem a na její již zmiňované osobité vystupování. Režie, natáčení a editace klipu se zhostil Miroslav Smith Kovář.

Po odchodu z The Agony se kromě sólové dráhy Tereza věnuje své prog-rockové kapele Made On Earth. „V Made On Earth momentálně hledáme bubeníka, a tak nekoncertujeme ani neprodukujeme nový materiál. V této hudební pauze už mi chybělo tvoření, a tak jsem se rozhodla vydat sólový singl,“ vysvětluje Tereza. „Celý proces mi vlil novou krev do žil a rozhodně budu ve vydávání další hudby pokračovat, ať už s Made On Earth v kompletní sestavě nebo sólově,“ dodává.

Kontakty:
E-mail: terezapsencikova.guitar@gmail.com
Tel.: +420725586583
Facebook: https://www.facebook.com/TerkaPsencikova
Instagram: https://www.instagram.com/terezapsencik/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/0GyKyiS6Qz1PP3GHiePNow