Rockový svět oslaví v klubu Vagon kulaté narozeniny

Text: Miloš Pelikán
Foto: Kateřina Smid, Tomáš Moudrý
Publikováno: 19. 4. 2022

V úterý 26. dubna oslaví desetiletí existence portál ROCKOVÝ SVĚT. Pro své příznivce přichystal koncert v klubu Vagon, na kterém vystoupí kapela THE BLADDERSTONES a dvojice HOLEČEK & MARCEL.

Uši a duši svých čtenářů portál premiérově potěšil v roce 2106. Jak říká editor webovek Luboš Hnát, tehdy šlo o spontánní nápad představit pražskému publiku jednu kapelu z východních Čech.

Oslavenecký koncert začne ve 21 hodin. The Bladderstones vznikli ve Slaném v roce 2012, kdy kytaristu Tomáše Frolíka a baskytaristu Johnnyho Judla doplnil hráč na bicí nástroje Tomáš Náprstek – toho později nahradil Michael Nosek. Skupina obdržela řadu prestižních ocenění: třeba Nejlepší počin na české bluesové scéně 2015. Debutovala albem Bored Of Love (2014), které ovšem považuje spíš za demo. O tři roky později vyšla deska Without Cover. Trio momentálně pracuje na své třetí nahrávce, která má spatřit světlo světa příští rok. Svůj styl muzikanti sami označují jako power-grunge-blues.

The Bladderstones - Tomáš Frolík

The Bladderstones – Tomáš Frolík

Dvojice zkušených muzikantů Honza Holeček a Pavel Marcel vystupuje od roku 2020. Jejich repertoár původně tvořily Neila Younga, Cata Stevense nebo Johnnyho Cashe. Postupně začali skládat autorské písně a jejich aktivita vyústila v natočení prvního alba Light Up Your Fire, které letos 8. dubna vydal Supraphon. Zaznamenáno na něm je pět převzatých a čtyři vlastní songy. Desku doprovází stejnojmenný videoklip, pod kterým je podepsán uznávaný režisér Michal Skořepa. Hudebníci se chystají na velké turné, na němž budou vystupovat buď v akustickém duu, nebo v rockovější „elektrické“ variantě za doprovodu baskytary a bicích.

Výjimečný dvojkoncert v pražském Vagonu si lze užít 26. dubna večer. Vstupenky za 250 korun budou k dostání přímo na místě.

Pavel Marcel a Honza Holeček

Pavel Marcel a Honza Holeček

Rockový svět je magazín přinášející původní reporty z koncertů klubové scény i z velkých show zahraničních hvězd. Přečíst si můžete také rozhovory se známými či méně známými muzikanty, ale rovněž s fotografy, novináři či zvukaři – zkrátka se všemi, kteří formují svět bigbítu. Na webovkách najdete i recenze desek a hudebních publikací.