Rhino Bucket odehrají v Kolíně jediný koncert v ČR

Text: Zdeněk Stejskal
Foto: Archiv Rhino Bucket
Publikováno: 28. 11. 2022

RHINO BUCKET (USA) – Euro Tour 2023
Special guest: MERLIN + Dan Horyna
Kolín, Městský společenský dům  – 18.01.2023

RHINO BUCKET je hard rocková skupina pocházející z Van Nuys, Los Angeles, Kalifornia. Zjednodušeně řečeno se dá říct, že zní podobně jako AC/DC v období Bona Scotta. V žádném případě se však nejedná o nějakou napodobeninu zmíněné skupiny, nýbrž o originální mistrovské dílo tvůrců fantastických hardrockových skladeb. Krom toho si také zaslouží ocenění jako skupina s jedním z neoriginálnějších a nejbizarnějších názvů historie rocku.

Skupina vznikla v roce 1988 ve složení Georg Dolivo (kytara a sólový zpěv), Greg Fields (kytara), Reeve Downes (basa) a Rick Kubach (bicí). V této sestavě vystupovali zhruba rok po losangelesských klubech spolu se svými současníky jako Junkyard, Four Horsemen, Rage Against The Machina a mnoha dalšími. V roce 1989 podepisují smlouvu s Warner Brother, kteří vydávají jejich debutové stejnojmenné album již s novým bubeníkem Liamem Jasonem (ex-WARRIOR).

Jejich druhé album Get Used To It bylo nahráno v roce 1992 v Memphisu s producentem Terry Manningem (produkoval alba LED ZEPPELIN, ZZ TOP aj.). Album obsahovalo mimo jiné skladbu Ride With Yourself, která se objevila v kultovním snímku Wayne´s World. V roce 1993 se ke skupině připojuje bubeník Simon Wright (ex-AC/DC, Dio) a o rok později společně vydávají třetí album Pain. Následující dva roky se skupina intenzivně věnovala cestování a v roce 1996 vyhlásila pauzu.

Po experimentování v různých hudebních projektech se RHINO BUCKET opět spojuje v roce 2001, aby pokračovali v započaté cestě. Postu sólového kytaristy se namísto Fieldse, ujímá Brian „Damage“ Forsythe ze skupiny KIX. Skupina se podílela na hudbě k několika filmům, včetně kultovního Rolling Kansas a titulní písně k filmu The Outdoorsmen“– Blood, Sweat + Beers. Skupina se opět stává pevnou součástí losangelesské hard rockové scény.

V dubnu 2006 vydávají novinku And Then It Got Ugly a vydávají se na turné se spřátelenými BROKEN TEETH, THE SUPERSUCKERS a KIX. V roce 2007 přichází vydání dvou nových alb Pain+Suffering a No Song Left Behind. Zatímco první je jejich remasterované album z roku 1994 obsahující pět nových skladeb, druhé je kompilace neuveřejněných skladeb a živých nahrávek. V červenci 2007 se do skupiny vrací Simon Wright při příležitosti festivalu Rocklahoma. V květnu 2009 vydávají RHINO BUCKET album The Hardest Town a nahrávají také titulní skladbu Welcome To Hell k filmovému trháku Wrestler s Mickey Rourkem. Rok 2010 tráví na turné po USA a Evropě a vydávají také další řadové album Who´s Got Mine?. O dva roky později přichází s živákem Sunrise On Sunset Blvd a v letošním roce s dlouho očekávanou novinkou – The Last Real Rock N´ Roll. Skupina se k nám vrací se svou šílenou rock´n´rollovou jízdou po několika letech a její jediné CZ vystoupení evropského turné 2023 odehraje v kolínském společenském domě.

Celý večer otevírá legendární MERLIN v čele s nezničitelným frontonem Danem Zeppelínem Horynou – netřeba představovat blíže.

Aktualní sestava RHINO BUCKET:
Georg Dolivo – kytara, zpěv
Brian „Damage“ Forsythe – kytara  (též KIX)
Reeve Downes – basa
Dave DuCey  – bicí (ex-WWIII,Warrior)

Předprodej v Msd Kolín nebo na www.myguitarstraps.cz za 350,- CZK nebo přímo na místě v den koncertu za 400,- CZK.

Odkazy:
https://www.facebook.com/events/637004541382701
www.rhinobucket.com
www.myguitarstraps.cz