Hundred Seventy Split vystoupí v České a Slovenské republice

Text: Luboš Hnát
Foto: Kateřina Smid (ilustrační foto)
Publikováno: 16. 8. 2022

Leo Lyons

Leo Lyons

Britské powerbluesové trio HUNDRED SEVENTY SPLIT (HSS) se na podzim chystá do České republiky a na Slovensko. U nás odehrají tři exkluzivní koncerty, jeden se uskuteční u východních sousedů. Termíny vystoupení jsou: 20. října Malostranská beseda Praha, 21. října bude kapelu hostit olomoucký klub Bounty Rock Café, 22. října to bude klub Blue Note v Novém Meste nad Váhom a turné vyvrcholí 23. října.

V současné sestavě Hundred Seventy Split jsou baskytarista Leo Lyons, jeden ze zakládajících členů kapely Ten Years After, s níž vystupoval od jejího vzniku v roce 1966 do roku 2014; dále zpěvák a kytarista Joe Gooch, který byl členem Ten Years After v mezi lety 2003 až 2014, a bubeník Damon Sawyer.

Joe Gooch

Joe Gooch

První deska Hundred Seventy Split spatřila světlo světa v roce 2010 a nesla název The World Won´t Stop. Druhé album vyšlo v roce 2014 HSS a zatím poslední studiová nahrávka se jmenuje Tracks (2016). HSS mají na svém kontě i dvě live alba. První vyšlo 2CD The Road Live (2015), o čtyři roky mladší je Live „Woodstock 69“, které zachycovalo koncertní záznam speciálního programu připraveného speciálně pro padesátileté výročí kultovního festivalu.

„Turné muselo z důvodu koronavirové pandemie dvakrát odloženo, věříme, že letos nás nic podobného nečeká a užijeme si skvělou jízdu,“ říká Petra Macháčková – majitelka agentury, která Hundred Seventy Split pro Českou a Slovenskou republiku exkluzivně zastupuje.

Leo Lyons a Joe Gooch

Leo Lyons a Joe Gooch

Pražské vystoupení proběhne v rámci desátých narozenin internetového magazínu Rockový svět a v roli speciálního hosta se představí kapela Holeček Marcel Project v elektrické, tedy bigbítové verzi.

A co, že je power blues za styl? Na to Leo Lyons odpověděl v jednom rozhovoru následovně: „Znamená blues s neskutečnou dávkou energie, časté jamování s dlouhými kytarovými sóly.“