Jiří Schelinger revival Ostrava na další vzpomínkové šňůře

Text: Jiří Olszar
Foto: Archiv kapely Jiří Schelinger revival Ostrava

JIŘÍ SCHELINGER REVIVAL OSTRAVA každoročně vyráží na vzpomínkovou Buď s námi dál… tour, aby během ní vzdali hold a zavzpomínali na jednu z největších osobností tuzemské hardrockové scény 70. a 80. let Jiřího Schelingera. Turné odstartovalo již v únoru na Slovensku, kam se kapela ještě několikrát vrátí. Celkem ji momentálně ještě čeká devět koncertů, ovšem toto číslo nemusí být zdaleka konečné.

Celovečerní koncertní program je průřezem celou tvorbou Jiřího Schelingera, a to od samotných prvopočátků a skladeb cizích autorů přes ‚čechovské‘ bubble-gummy až po vlastní hardrockovou tvorbu z posledního období, navíc v tom nejlepším revivalovém provedení, které je možné u nás slyšet. Kdo si potrpí na věrohodný sound a hlas, ten si během koncertů rozhodně přijde na své.

Není bez zajímavosti, že tři čtvrtiny aktuální sestavy tvoří ostřílení muzikanti dobře známí především z havířovské hardrockové formace Bastard, která se po dvaceti letech úspěšně vrátila na scénu a právě připravuje své comebackové album. Konkrétně se jedná o Láďu Tomise (zpěv), Mojmíra Krochmalného (bicí) a Jardu Pačese (kytara). Celý čtyřlístek ovšem od letošního roku doplňuje neméně známý nový člen – baskytarista René Kostelňák aka Evil, kterého budou znát především metaloví fanoušci díky jeho působení v kapelách Root, Cales či Endless. Sestava tedy více než zkušená.

Přehled všech aktuálních zastávek Buď s námi dál… tour 2018 (viz plakát) není ovšem zcela uzavřen a případným promotérům se ještě stále nabízí šance pozvat si tuto výbornou revivalovou kapelu na vlastní akci.

Kontakt: Mojmír KROCHMALNÝ
tel: + 420 737 243 486 , mail: n.b.e@seznam.cz
http://bandzone.cz/schelingerrevivalostrava