Vyšla první česká pohádková kniha pro rockery

Text: Jiří Štraub
Foto: archiv Jiřího Štrauba, obálka knihy

Jiří Štraub

Jiří Štraub

Rockové pohádky pro malé rebely, tak se jmenuje nová kniha hudebního publicisty Jiřího Štrauba. Obsahuje devět příběhů ilustrovaných jednou z dvorních výtvarnic divadla RockOpera Praha, Terezou Doležalovou, a dala si za úkol dát dětem tuzemských rockerů vlastní zvířecí pohádkový svět, který žije hlavně pro rockovou muziku. Publikace ovšem není určena jen nejmenším. Její humoristický ráz totiž docení čtenáři jakéhokoliv věku.

„Měl jsem chuť napsat pohádkovou knihu. Příběhy jsem nechal silně ovlivnit pro mě velmi blízkým rockovým prostředím a vytvořil pestrý, ztřeštěný svět se zvířaty, alegoriemi, určitou ironií, humorem a hromadou elektrických kytar. Představoval jsem si, co bych asi jako malý kluk objevující hudbu chtěl číst, a zároveň jsem si pokládal otázku, co bych si přečetl i v současnosti. Rockové pohádky pro malé rebely jsou tedy knihou, kterou jsem chtěl vlastnit už od dětství,“ směje se Jiří Štraub.

Autor za hudebního doprovodu Martina Kučery z kapely Čardáš klaunů uspořádal v průběhu posledního roku několik čtení v RockOpeře Praha, kde příběhy slavily úspěch. Na dalších akcích si pak vyzkoušel, že se kniha zamlouvá jak dospělým, tak dětem. Knihu vydal ve spolupráci s literární agenturou Audios.cz. Zakoupit ji můžete přes e-shop: http://www.audios.cz/produkt/rockove-pohadky-pro-male-rebely/.

Odkazy:
Facebook Rockových pohádek pro malé rebely:
https://www.facebook.com/rockovepohadky/
Web autora Jiřího Štrauba:
www.straubautor.cz