Jasná páka zakončí No sex, No drugs turné

Jasná páka zakončí turné v Paláci Akropolis v Praze
Text: PR Jasná páka

Legendární rocková skupina Jasná páka zakončí v neděli 9. listopadu turné No Sex No Drugs, které začalo v polovině září a zastavilo se už na 14 štacích. Poslední dva koncerty Michal Ambrož, David Koller, Petr Váša, Radovan Jelínek, Marta Minárik a další odehrají v pražské Paláci Akropolis.

Jasná páka se v neděli vrátí, tam kde vlastně letos všechno začalo, v žižkovském hudebním stánku začátkem března pokřtili první oficiálním Černá deska. Pár měsíců na to parta bigbeaťáků natočila první oficiální videoklip na píseň Konec nočních toulek a zakrátko vyrazila na dlouhé turné po českých, moravských a slovenských klubech.

Náročná šňůra ovšem skončí stylově, dva koncerty v jeden den odkazují na dobu, kdy Jasná páka vznikla. V osmdesátých letech bylo zvykem pořádat koncerty v odpoledních hodinách. Ambrož, Koller a spol. proto první koncert 9. 11. odehrají už v 15:30. Druhý začne klasicky před 20. hodinou.

Obnovená Jasná páka nyní hraje ve složení Michal Ambrož, David Koller, Petr Váša, Radoslav Jelínek, Vladimír Zatloukal, Marta Minárik, Pája Táboříková a Magdalena Krištofeková.

„Na začátku obnovení Jasné Páky byla pouze chuť občas si zahrát staré „pecky”, nové písně jsme začali tvořit až postupem času. Nová deska Jasné páky vznikala již delší dobu a tvořila se tzv. po kouscích de facto již od jejího znovuobnovení v roce 2008. Impulsem k přípravě jejího vydání bylo loňské turné při příležitosti 30tého výročí známého paličského článku „Nová vlna se starýmobsahem“ v bolševickém plátku Tribuna,“ říká Michal Ambrož a dodává: „Stále platí jasný vzkaz všem komunistům: “Pal vocud’“

Klip Konec nočních toulek je k vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=N3uGqhWyZCE

www. jasnapaka.cz