Jan Kalousek, Václav Kopta

13. 9. 2017 – Usedlost Ladronka, Praha
Foto: Ája Dvořáčková

Václav Kopta

Václav Kopta

Ačkoliv se zpěvák, pianista a herec VÁCLAV KOPTA na naší hudební scéně již nějaký čas pohybuje, svou sólovou premiéru si v odbyl teprve nyní, když jednoho chladného zářijového večera vystoupil se svou zatím bezejmennou kapelou v zahradní restauraci Ladronka. Jako speciálního hosta si Vašek pozval JANA KALOUSKA.

Uspořádat na začátku podzimu open air koncert a přilákat na něj diváky je sice trošku netradiční, ale ne nemožné. Jako první se promrzlým divákům představil Jan Kalousek s akustickou kytarou, aby zahrál předělávky slavných hitů. Do svého repertoáru Honza zařadil takové klasiky jako „Here Comes the Sun“ od Beatles či „One More Cup of Coffee“, kterou má na svém albu „Dreamlamland“ (2002) Robert Plant.

Honza Kalousek

Honza Kalousek

Výběr skladeb byl zajímavý, ovšem provedení bylo horší, konkrétně „One More Cup of Coffee“ ke zpěvákovi s akustickou kytarou moc neseděla. Rozpačitý dojem z vystoupení se Kalouskovi podařilo napravit, když byla na pódium pozvána Vaškova kapela. S kapelou v zádech zazpíval Honza největší hity své kariéry. Nemohly tedy chybět „Jednou mi fotr povídá“ z filmu „Šakalí léta“, „Chodím ulicí“ a zejména „Na kolena“, kterou si prochladlé publikum s chutí zazpívalo.

Václav Kopta a Honza Kalousek s kapelou

Václav Kopta a Honza Kalousek s kapelou

Honza Kalousek se odebral z pódia a kapela okamžitě najela na repertoár Václava Kopty. Ten zahájila pro chladné počasí příhodná píseň „Déšť se sněhem“. Ta, jako ostatně několik dalších písní, které na koncertě zazněly, pochází z repertoáru slavné hanspaulské party Wooden Shoes. Snad aby všichni lépe zapomněli na všudy přítomnou zimu, následovala „Ve stínu plus 25“. Velkou devízou Václava Kopty je jeho bavičský talent. Jeho vtipné hlášky mezi písničkami velmi často vyvolaly u publika salvy smíchu. A když kapela ještě zahrála vtipnou „Sprostá žena“, nebyl v obecenstvu snad nikdo, kdo by se v tu chvíli nebavil. Zvuk byl na začátku koncertu trošku nevyrovnaný, ale postupem času se ustálil na solidní úrovni, takže nebylo na co si stěžovat. Kapela byla poskládaná ze samých výborných muzikantů a na jejich souhře to bylo znát.

Václav Kopta s kapelou

Václav Kopta s kapelou

Výborně vyzněla písnička „Výmluvy“ a publikum pobavila i zábavná „Kocovina blues“. Při skvělé muzice ten čas ubíhá tak nějak rychleji, a to i v takové zimě, jaká na Ladronce panovala. Jen co dozněla skladba „Nedovedu si hrát“, objevila se na pódiu další ‚kapela‘, kterou zpěvák představil jako Kopta’s Family. Vašek totiž na pódium pozval své dcery Fanny (bicí) a Kláru (zpěv) a basy se chopil jeho synovec Emil. Tahle originální kapela zahrála klasiku od Rolling Stones „Honky Tonk Woman“, která potěšila celou Ladronku. Závěr koncertu patřil opět Václavově bezejmenné kapele. Nejprve zazněla píseň „Já jsem nikdy nechtěl málo“ a úplný konec pak obstarala Hlasova „Před chvílí byla tma“, ve které si ještě zahostoval Honza Kalousek.

První vystoupení Václava Kopty a jeho kapely potěšilo nejen výbornou muzikou, ale také vtipným vystupováním hlavního protagonisty. Pokud bude tato kapela vystupovat častěji, neměla by rozhodně uniknout pozornosti rockových fanoušků.

Celá fotogalerie: