Shameless, The Agony

Text: Zdeněk Stejskal
Foto: Archiv kapely Shameless

8. 4 .2017  –  CZ, Teplice, KNAK 
Support: DESTROYSELF

9. 4 .2017 – CZ, Praha, Vagon
Support: NASTY RATZ

Je to letos již popáté, co se k nám vrací americko-německá ,glam-sleaze metalová parta SHAMELESS  a je tudíž  českému publiku již poměrně dobře známa. Společně se zakladajícími členy – kapelníkem a baskytaristou Alexxem Michaelem a kytaristou B.C., se v Čechách objeví i vynikající  rockový bubeník Tommy Wagner, v minulosti známý svým působením například ve skupině BONFIRE. V současnosti je také spolu s Alexxem členem skupiny zpěvačky Cherie Currie (ex – The Runaways).. Nezaměnitelným hlasem kapely je skvělý Stevie Rachelle,který je zároveň již mnoho let i frontmanem  americké rockové stálice TUFF, s mnoha skvělými  hity na kontě (například jejich klip k „I Hate Kissing You Goodbye“ zhlédlo na kanálu Youtube již přes 500.000 diváků). TUFF vznikli již v roce  1985 v Los Angeles a Rachelle před jejím založením zpíval např. ve skupině Exciter nebo Talon.

 

Hudba SHAMELESS je samozřejmě směs hard rocku a glam metalu  s důrazem na údernost a melodii. Od vydání debutového alba v roce 1999 „Backstreet Anthems“, které produkoval Gilby Clarke z Guns´n´Roses, spolupracuje Alexx na psaní nových skladeb často s Keri Kellim, kytaristou skupiny Alice Coopera. Pravidlem zústává, že se na každé desce SHAMELESS objeví spousta hvězdných hostů, mezi kterými nechybí například bývalý člen Kiss Bruce Kulick, Tracii Guns, Chris Holmes z WASP a téměř vždy bubeník Eric Singer (KISS, Alice Cooper), který stál u vzniku kapely.  Hodně let byl členem také zpěvák Steve Summers z amerických Pretty Boy Floyd. Do Čech  přijedou SHAMELESS představit své novinkové album „The Filthy 7“, které vychází právě v těchto dnech..
www.shamelessrock.com

THE AGONY – jedna z velmi mála čistě ženských rockových kapel v republice The Agony funguje od dubna roku 2013, kdy zakládající členky Nikolu Kandoussi (kytara / zpěv) a Jarku Červeňákovou (bicí) doplnila Katie Skatie (basa / vokály) a Terka Pšenčíková (sólová kytara).  V červenci téhož roku kapela nahrála a vlastním nákladem vydala své debutové EP ‚Loud And Furious‘, od srpna pak začala objíždět pódia nejen v ČR, ale i v zahraničí. Heavyrocková muzika The Agony se dá popsat jako mix Motörhead, raných Mötley Crue, nebo třeba The Runaways, L7 a Girlschool – kapela se v textech drží angličtiny.  Rok 2014 znamenal změny na postu bubenice, kdy Jarku nejprve dočasně a poté nastálo vystřídala Martina ‚Kajda‘ Balcarová. The Agony vydaly nový singl ‚Give It To Me‘ a odjely úspěšné turné po republice v roli předkapely bubenické špičky Mika Terrany.
Loňský rok se pak pro The Agony nesl ve znamení debutového alba Dirty And Dangerous, které vyšlo v červnu. Jeho nahrávání a vydání se uskutečnilo díky fanouškům kapely, kteří přispěli na tzv. ‚crowfundingových‘ serverech (v ČR Startovač.cz, v zahraničí Pledgemusic.com). Kromě toho The Agony poprvé vystoupily na hlavním pódiu festivalu Masters of Rock, Backstage of Stařeč a Rock of Sadská, předskakovaly legendám jako Girlschool, Loudness a Tři Sestry, třikrát koncertovaly v zahraničí a později pokřtily svůj albový debut za účasti jmen jako Michal Pavlíček, Miloš Meier, anebo Supice ze Tří Sester.

Kapela má svém kontě má kromě EP a CD i čtyři videoklipy, a to k písním ‚Kick Ass‘ ‚T.W.S.‘, ‚Give It To Me‘ a ‚Waiting‘. Letos mají The Agony v plánu další klubová a festivalová vystoupení, turné po Velké Británii, nový singl a videoklip, plus přípravu materiálu pro druhé řadové album.
www.theagony.cz

DESTROYSELF – Kapela byla založena v roce 1993. Od punkrocku se postupem času přesunula k metalu a dirty RnR. Hrála různě po Evropě, zahrála si též s legendami punku jako jsou US Bombs, nebo předskakovala Metallice, Slayer, Megadeth, Anthrax na Sonisphere festivalu v roce 2012.
www.destroyself.cz

NASTY RATZ – Kapela se pyšní více než 4letou historií, během které odehrála většinu koncertů za hranicemi ČR (Německo, Itálie, Řecko, Slovensko ad.), a to jako předskokani větších interpretů, nebo i jako headlineři na klubových, i festivalových pódiích. Českému publiku se nejednou představili v plných klubech a na stránkách hudebních (Spark, Fakker…) i nehudebních (PLAYBOY, klickkuspechu.cz) magazínů a webzinů. Na kontě mají NASTY RATZ EP „I Don’t Wanna Care“ a album s celosvětovou distribucí „FIRST BITE“, které vyšlo loňský rok pod hlavičkou řeckého vydavatelství SLEASZY RIDER records.
www.nastyratz.com